Ranking rowerów elektrycznych – najlepsze rowery elektryczne 2020 roku

ranking rowerów elektrycznych

Dobry rower elektryczny powinien zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Szeroki wybór pojazdów sprawia, że wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego. Jedno jest pewne – decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Nasz ranking rowerów elektrycznych to znakomita opcja dla tych, którzy chcą podjąć trafną decyzję. Pozytywne opinie użytkowników stanowią najlepszy dowód na to, że przedstawione jednoślady są godne zainteresowania. Są lekkie, niezawodne, a zarazem wytrzymałe, więc przez długie lata pozostaną w świetnym stanie.

Spis treści:

  1. ROWER MIASTO ON
  2. ROWER MIASTO ONA
  3. PORADNIK ZAKUPOWY

Ranking rowerów elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli na rynku

1. Rower elektryczny BZEN Milano M

Rower elektryczny BZEN Milano M

Jeśli zastanawiasz się, jaki rower elektryczny wybrać, to koniecznie sprawdź prezentowany model. Wyróżnia się on niską wagą oraz nieprzeciętną trwałością. Doskonale sprawdza się w warunkach miejskich, ale nie tylko. Został on zaprojektowany z troską o najmniejsze detale, a więc nawet najbardziej wymagające osoby będą w pełni zadowolone. Wysokiej klasy komponenty są wytrzymałe i niepodatne na zniszczenia. Aluminiowa rama polskiej produkcji przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Warto wspomnieć również o karbonowym widelcu. Hydrauliczne hamulce Shimano pozwalają zatrzymać jednoślad sprawnie i skutecznie. Silnik można bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb, a więc regulacja parametrów jezdnych nie stanowi żadnego wyzwania. Światła wyposażone są w czujnik zmroku oraz ruchu, co również stanowi niewątpliwą zaletę. Napęd paskowy Gates Carbon Drive sprawia, że rower nie wymaga zbyt częstej konserwacji.

Więcej szczegółów


2. Rower elektryczny BZEN Amsterdam

Rower elektryczny BZEN Amsterdam powystawowy

Dla wielu usatysfakcjonowanych użytkowników jest to najlepszy rower elektryczny dostępny w uczciwej cenie. Staranny dobór komponentów sprawia, że waga pojazdu ne jest zbyt wysoka. Plusem jest również przyjemne oraz niekłopotliwe prowadzenie. Opisywany jednoślad został zaprojektowany z myślą o miejskich przejażdżkach. Aluminiowa rama została wykonana w Polsce. Jest ona wyjątkowo trwała, a zarazem odporna na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Sprawia to, że przez długi czas pozostanie w nienagannym stanie. Proponowany rower elektryczny uchodzi za bezawaryjny, a zarazem uniwersalny. Sprawdzi się w niemal każdych warunkach, a ryzyko wystąpienia kosztownej awarii znajduje się na bardzo niskim poziomie. Duże znaczenie ma również atrakcyjny design, który przyciąga wzrok. Płynnie działający system wspomagania to kolejna zaleta, które podnosi poziom wygody użytkowania. Nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z przystosowaniem parametrów pracy silnika do osobistych potrzeb.

Więcej szczegółów


PORADNIK ZAKUPOWY

Jaki rower elektryczny wybrać?

Planując zakup dobrego roweru elektrycznego należy dowiedzieć się, jakie kwestie mają znaczenie. Nie warto inwestować pieniędzy w jednoślad, który już po kilku miesiącach będzie nadawać się jedynie do wymiany. Używane pojazdy to spore ryzyko, ponieważ nie mamy gwarancji tego, jaki jest ich rzeczywisty stan techniczny. Czasami warto wydać nieco więcej gotówki, a mieć pewność, że jednoślad posłuży przez lata. Poniżej opisano, na jakie parametry dobrze jest zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji zakupowej.

  • Rodzaj silnika – to właśnie on stanowi serce każdego roweru elektrycznego. Najpowszechniejsze modele zazwyczaj posiadają silniki montowane w piastach. Jest to rozwiązanie spotykane zarówno w tańszych, jak i droższych jednośladach. Bezszczotkowe silniki prądu stałego zapewniają zredukowany opór, jednak jazda po wyładowaniu akumulatora wiąże się ze sporym wysiłkiem fizycznym.
  • Jakość napędu elektrycznego – najlepiej, aby wybrany rower elektryczny posiadał napęd znanego i cenionego producenta. Przede wszystkim ułatwia to jego serwis oraz konserwację. Części zamienne są łatwo dostępne, a zarazem niedrogie. Nie można powiedzieć tego o napędach „no name”, których naprawa to nie lada wyzwanie. Nierzadko na rynku nie są dostępne żadne części zamienne.
  • Pojemność akumulatora – parametr ten decyduje o tym, jak długo będzie działał pojazd po pełnym naładowaniu. Duże znaczenie ma nie tylko pojemność, ale również rodzaj akumulatora. W tańszych jednośladach można spotkać modele żelowe lub litowo-jonowe. Ich minusem jest relatywnie wysoka waga oraz wrażliwość na oddziaływanie skrajnych temperatur. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na to, ile trwa ładowanie akumulatora. Liczy się także jego zasięg, który podawany jest w kilometrach.
  • Wykonanie konstrukcji – wybierając najlepszy jednoślad należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały wykończone detale. Sprawdźmy, od jakich producentów pochodzą dane komponenty. Wiadomym jest, że nie bez znaczenia jest także design pojazdu, który powinien być zgodny z osobistymi upodobaniami. Najlepiej, jeśli lakier jest zabezpieczony przed korozją oraz negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.
  • Okres gwarancyjny – najczęściej wynosi on 12-24 miesiące. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed potencjalnymi wadami ukrytymi. W przypadku pojawienia się usterek, które nie były wynikiem nieprawidłowego użytkowania można również liczyć na darmową naprawę w autoryzowanym serwisie.