Ranking rowerów miejskich damskich – najlepsze rowery damskie do miasta 2020 roku

ranking rowerów miejskich damskich

Nasz ranking rowerów miejskich damskich powstał z myślą o kobietach, które chcą znaleźć jednoślad niezawodny, wygodny w codziennej eksploatacji, a zarazem niedrogi. W zestawieniu przedstawiliśmy wyłącznie pojazdy, które nie bez powodu posiadają znakomite opinie użytkowników. Trzeba podkreślić, że dobry rower miejski damski wcale nie musi kosztować majątku. Istotne jest jednak to, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizować parametry użytkowe, ponieważ to one decydują o funkcjonalności. Warto także sprawdzić ranking rowerów damskich lub ranking rowerów elektryczych. 

Spis treści:

  1. ROWER MIASTO ONA
  2. ROWER MIASTO ON
  3. ROWER GRAVEL
  4. PORADNIK ZAKUPOWY

Ranking rowerów miejskich – zestawienie najlepszych modeli na rynku

1. ROWER MIASTO ONA

To świetna propozycja dla pań, które poszukują tradycyjnej damski w udoskonalonej wersji. Przedstawiany model zachwyca już na pierwszy rzut oka. Minimalistyczny, a jednocześnie efektowny design sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone. Ograniczona ilość komponentów przekłada się na niską wagę. Geometria ramy sprawia, że przyjęcie wygodnej pozycji podczas jazdy nie będzie żadnym wyzwaniem. Omawiany rower posiada błotniki, które są niezbędne podczas jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Więcej szczegółów


2. ROWER MIASTO ON

Uniwersalny rower single speed doskonale sprawdzi się w warunkach miejskich. Jest on nie tylko zwrotny, ale również dynamiczny, a więc pokonywanie wąskich uliczek stanie się łatwiejsze. Zmniejszona ilość komponentów sprawia, że ryzyko wystąpienia awarii znajduje się na bardzo niskim poziomie. Rama została wyprofilowana w taki sposób, aby zagwarantować najwyższy poziom komfortu podczas przemieszczania się.

Więcej szczegółów


3. ROWER GRAVEL

Jeśli zastanawiasz się, jaki rower miejski damski wybrać, to zwróć uwagę na prezentowany model typu gravel. Świetnie sprawdza się on podczas jazdy w różnych warunkach otoczenia. Został on wykonany ze starannie wyselekcjonowanych materiałów o znakomitych parametrach użytkowych. Wyróżniają się one ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Pojazd z pewnością przez długie lata pozostanie w nienagannym stanie. Jest stabilny, a jednocześnie bezawaryjny.

Więcej szczegółów


PORADNIK ZAKUPOWY

Jaki miejski rower damski wybrać?

Rowery damskie do miasta występują w tak wielu wariantach, że podjęcie trafnej decyzji o zakupie nie zawsze jest łatwe. Wbrew pozorom do wyboru mamy nie tylko klasyczne modele miejskie. Istotne jest, aby jakość wykonania konstrukcji znajdowała się na najwyższym poziomie. Powinna być ona lekka, solidna i łatwa w prowadzeniu. Duże znaczenie ma również wyposażenie. Trzeba jednak zaznaczyć, że przeciętny użytkownik nie potrzebuje specjalistycznego osprzętu.

  • Parametry ramy – to właśnie ona stanowi podstawę każdego jednośladu. Ważną kwestią jest rozmiar, który najczęściej podawany jest w calach. Powinien on zostać dopasowany do wzrostu. Z łatwością samodzielnie określimy odpowiedni rozmiar ramy – wystarczy jedynie dokonać niezbędnych pomiarów, a następnie skorzystać z gotowej tabeli lub kalkulatora. Zwróćmy również uwagę na materiał. Aluminium cieszy się największym zainteresowaniem, ponieważ nie waży dużo, a jednocześnie jest mocne. Trzeba jednak wspomnieć, że wagę stali również można ograniczyć poprzez wybór np. cieniowanych rurek.
  • Typ jednośladu – pod uwagę dobrze jest wziąć nie tylko klasyczne rowery miejskie. Single speed, czy też gravel to wyśmienita propozycja dla pań, które przemieszczają się na dwóch kółkach w różnych warunkach otoczenia. Wyższa uniwersalność stanowi w tym przypadku niezaprzeczalną zaletę.
  • Waga – im lżejszy rower, tym przyjemniejsze jego prowadzenie. Właśnie dlatego większość osób stawia na możliwie najlżejsze modele. Na masę całkowitą konstrukcji wpływa nie tylko materiał ramy, ale również wyposażenie. W nowoczesnych konstrukcjach ogranicza się ilość osprzętu.
  • Design – podróżując po mieście pragniemy zwykle, aby rower prezentował się stylowo oraz efektownie. W trendach znajdują się jednoślady w minimalistycznym lub nowoczesnym stylu, jednak na specjalną uwagę zasługuje wzornictwo retro. Kolorystyka to kwestia osobistych upodobań. W niektórych przypadkach istnieje możliwość wyboru dowolnego koloru lakieru z palety RAL.