Najlepsze ubranie na rower – dowiedz się jak ubrać się na rower!

Wiele osób nie ma pojęcia, jak się ubrać na rower. Wiadomym jest, że należy zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu oraz swobody, co nie zawsze jest łatwe. Dużą rolę odgrywa pora roku. Inne ubranie na rower wykorzystujemy latem, a inne zimą. Jedno jest pewne – czasami lepiej zainwestować nieco więcej, a mieć pewność, że inwestycja będzie udana. Odzież renomowanych marek przetrwa znacznie dłużej niż jeden sezon, więc nie trzeba jej zbyt często wymieniać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Będą one stanowić wsparcie dla początkujących cyklistów, ale nie tylko!

Ubiór „na cebulkę”

Ubiór na rower powinien zostać dokładnie przemyślany. Priorytetem jest to, aby trafnie dopasować go do warunków zewnętrznych. Wyziębienie jest równie niebezpieczne, co przegrzanie. Właśnie dlatego prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być ubiór „na cebulkę”. Bez trudu można zdejmować lub dodawać kolejne warstwy odzieży. Nie należy zapominać, że czynniki atmosferyczne mogą dynamicznie się zmieniać, a więc warto być przygotowanym na każdą okoliczność.

Bielizna na rower

Nie masz pojęcia, jak ubrać się na rower? Podobny dylemat ma wiele osób. Niezwykle istotną kwestią jest bielizna. Odzież spodnia w dużej mierze wpływa na wygodę jazdy. Godna polecenia jest bielizna termoaktywna, która posiada nieprzeciętne parametry użytkowe. Przede wszystkim umożliwia ona sprawne odprowadzanie wilgoci. Ponadto, nie przykleja się do skóry nawet w przypadku intensywnego pocenia się. Nowoczesne materiały ograniczają nadmierny ubytek ciepła, a więc jest to fantastyczne rozwiązanie na chłodne dni. Ci, którzy zdecydowali się na bieliznę termiczną powinni pamiętać o tym, aby nie zakładać pod nią klasycznej bielizny! Jest to kompletnie zbędne, ponieważ większość majtek posiada wkładkę antybakteryjną. Należy to sprawdzić jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Odzież rowerowa na lato

Wybierając letnie ubrania na rower należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Wysokie temperatury bardzo często wywołują nadmierną potliwość. Jazda w intensywnym słońcu może więc okazać się nie lada wyzwaniem. Brak odpowiedniego stroju może stanowić kolejne obciążenie. Niezbędne są takie elementy, jak:

  1. Koszulka rowerowa – należy postawić na model znanego i cenionego producenta. Koszulka powinna zagwarantować optymalny poziom elastyczności. Ważne jest, aby dopasowywała się do ciała, a jednocześnie nie krępowała ruchów. Zwykły T-Shirt z bawełny nie jest dobrym pomysłem! Bardzo szybko pokryje się on śladami potu, co wywołuje wielki dyskomfort. Modele rowerowe wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które są lekkie i przewiewne. Dzięki cyrkulacji powietrza można zachować świeżość przez długi czas.
  2. Spodenki rowerowe – kompletując strój na rower trekkingowy nie można zapomnieć o szortach. Podobnie, jak w poprzednim przypadku należy postawić na model zapewniający odprowadzenie wilgoci do warstw zewnętrznych. Dostępne są zarówno spodenki bez wkładki, jak i z wkładką. Drugi wariant jest szczególnie polecany na długie trasy. Nie tylko gwarantuje nieprzeciętny poziom wygody, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia bolesnych odparzeń oraz obtarć.
  3. Skarpetki sportowe – nie mogą być one zbyt grube. Najlepiej postawić na skarpetki termoaktywne, które dostosowują się do warunków otoczenia. Redukują one ryzyko intensywnego pocenia się oraz nieprzyjemnego zapachu. Obuwie również musi być wykonane z oddychających materiałów.

Nie masz pojęcia, jakie spodni na rower wybrać? Poszukujesz koszulki, która będzie nie tylko praktyczna, ale również stylowa? Profesjonalna odzież sportowa jest zwykle dość droga, co dla wielu osób jest sporym problemem. Warto jest dokładnie przeanalizować opis każdego produktu oraz zapoznać się z opiniami wystawionymi przez użytkowników. To skuteczny sposób na to, aby uchronić się przed wyrzuceniem gotówki w błoto.

Odzież rowerowa na chłodne dni

Jak ubrać się na rower w chłodne dni? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Podstawą jest oczywiście ograniczenie ubytku ciepła. Strój powinien skutecznie zabezpieczyć przed negatywnymi czynnikami otoczenia. Szeroki wybór produktów sprawia, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Nie należy oszczędzać na jakości! Wysokojakościowe ubrania rowerowe nierzadko można dorwać w promocji. Warto wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na kilka sezonów.

    1. Bluza z długim rękawem (windstopper, softshell) – nie tylko chroni przed wiatrem oraz niską temperaturą, ale również wspomaga odprowadzanie wilgoci. Pod bluzę warto jest założyć koszulkę termoaktywną. Zimą konieczna jest kurtka, którą założymy na wierzch.
    2. Spodnie – nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki model będzie odpowiedni, gdyż wszystko zależy od warunków użytkowania oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Znajdziemy modele z wkładkami, ociepleniem, a także szelkami. Wiadomym jest, że inne spodnie będą odpowiednie na jesień, a inne na mroźną zimę. Dobrze jest posiadać w szafie kilka par.
    3. Rękawiczki – dzięki nim można uniknąć skostniałych dłoni oraz piekącej, popękanej skóry. Ponadto, poprawiają one chwyt kierownicy.

Odzież przeciwdeszczowa

Jazda w deszcz nie jest prosta i przyjemna. Zastanawiasz się, jakie spodnie na rower wybrać? Nie wiesz, czy konieczne jest posiadanie specjalnej kurtki? Teoretycznie nie, ale w ten sposób ograniczymy tempo przemakania kolejnych warstw stroju. Sportowy płaszcz przeciwdeszczowy nie powinien zajmować po złożeniu zbyt dużej ilości miejsca. Musi być również lekki, tak aby nie wpłynął negatywnie na wagę bagażu. Oprócz tego powinien być on wykonany z materiału wodoszczelnego, a jednocześnie oddychającego. Swobodna cyrkulacja powietrza to podstawa. Kurtki przeciwdeszczowe na rower posiadają najczęściej innowacyjne membrany, które odpowiadają ze przepuszczanie powietrza. Są one zwykle nieco droższe, jednak taki zakup niesie za sobą wiele korzyści.

Dodaj komentarz