Rower biurowy – świetne rozwiązanie do firmy

Przeciętnie w biurze pracownik spędza od kilku do kilkunastu godzin. W tym czasie oczekuje się od niego wysokiej wydajności, otwartego umysłu i kreatywności, a przede wszystkim wydajności. Jak wspomóc pracownika w rozwoju? Jak wprawić w dobry nastrój? Jak otworzyć go na nowe możliwości i pobudzić jego kreatywność? A także, jak zadbać o nasze zdrowie i sylwetkę bez wychodzenia z domu? Mamy na to świetny sposób.

Biurorower, czyli lekki rower biurowy

Nie od dziś wiadomo, że ruch nie tylko sprzyja poprawie naszego zdrowia, ale też poprawie naszego samopoczucia. Podczas ruchu nasz organizm produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. W zeszłym roku niejako w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zestaw biurorowerowy przez firmę Sage, wraz z 2mdesign.pl przygotowano lekką instalację rowerową. Zastosowany w przestrzeni rower biurowy nie tylko sprzyja efektywności pracowników, poprawia koncentrację, ale także pozwala zadbać o środowisko. W jaki sposób? To bardzo proste. Powstała podczas ruchu energia może z powodzeniem być wykorzystywana do ładowania komórek lub pracowniczych laptopów. Takie rozwiązanie łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. A dodatkowo pozwala dorzucić swoją cegiełkę na rzecz ochrony środowiska.

Rowerek biurowy – jak wybrać?

Rowerek biurowy doskonale sprawdzi się nie tylko jako element wyposażenia biura. Jeśli zależy Ci na stałym, systematycznym ruchu, jeśli zamierzasz zgubić zbędne kilogramy, urządzenie przyda się również w twoim domu. Zwłaszcza wtedy, kiedy podczas deszczowej i zimowej aury, niechętnie opuszczamy domowe pielesze, stacjonarny rower biurowy może okazać się świetnym sposobem na zadbanie o siebie i swój nastrój. Czym zatem kierować się podczas wyboru odpowiedniego urządzenia? Jakimi kryteriami się kierować?

W zależności od parametrów, design’u i funkcjonalności, na rynku dostępne są zarówno rowerki stacjonarne: mechaniczne, magnetyczne, elektromagnetyczne, a także rowery poziome i pionowe. Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj urządzenia, zastanów się, jak często będzie z niego korzystać, w jakim celu ma ci służyć, jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na zakup urządzenia, a także, jaką przestrzeń zamierzasz przeznaczyć na umieszczenie swojego roweru stacjonarnego. Poniżej znajdziesz specyfikacje poszczególnych rowerów dostępnych na naszym rynku.

Rower biurowy magnetyczny czy mechaniczny?

Ciche, wyposażone w łatwą regulację oporu rowerki biurowe pozwalają na indywidualne dostosowanie treningu do naszych potrzeb. W przypadku rowerów magnetycznych musimy liczyć się z wyższym kosztem zakupu. Jednak, jeżeli zależy nam na regularnych treningach i cichej pracy urządzenia, rowery magnetyczne z pewnością będą dla nas idealnym rozwiązaniem. W przypadku rowerów mechanicznych, ich dużą zaletą jest niska cena. Takie urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerami stacjonarnymi. Rowery biurowe mechaniczne znajdą również swoje zastosowanie w biurze, zapewniając nie tylko zdrowy ruch pracownikom, ale będą też ciekawym elementem wyposażenia wnętrza.

Rower stacjonarny elektromagnetyczny

Rowery elektromagnetyczne, to najbardziej zaawansowane z dostępnych rodzajów rowerów biurowych, wyposażone w mikroprocesory regulujące opór i prace silnika elektrycznego. W zależności od potrzeb i tempa treningu producenci przygotowali wiele programów i stawień, z jakich możemy skorzystać. A zatem, korzystając z rowerów elektromagnetycznych, możemy: spalić tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie lub usprawnić wydolność oddechową naszego organizmu. Rzecz jasna, za wyższą jakość i szereg przydatnych usprawnień, przyjdzie nam jednak więcej zapłacić.

Lekki rower stacjonarny – zalety i efekty

Jeśli jeszcze nie myślałeś o rowerze biurowym, te fakty sprawią, że zaczniesz rozważać jego zakup czy to do domu, czy do przestrzeni biurowej. Dlaczego? Jak się okazuje, jazda na rowerku biurowym pozwala nam spalić średnio 300-750 kcal/h. Ale to nie wszystko. Regularny ruch poprawia krążenie, pobudza metabolizm, polepsza wytrzymałość i kondycję, a także wspiera układ oddechowy. Już po miesiącu ćwiczeń możemy zaobserwować redukcję masy, a także wzmocnienie mięśni pośladków, brzucha i ud. Jazda na stacjonarnym rowerze miejskim, już po kilku miesiącach systematycznych ćwiczeń 3 razy w tygodniu po pół godziny, pozwala też na redukcję cellulitu.

W przypadku biuroroweru, o którym wspominaliśmy na początku, lekka instalacja pozwala na prosty i szybki ich montaż w przestrzeni biurowej. Ciekawy design sprawia, że instalacja doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń biurową. Natomiast połączenie pracy z ruchem, zwłaszcza w przypadku kinestetyków, poprawia nie tylko stan zdrowia pracowników, ale również ich samopoczucie, kreatywność i zaangażowanie w pracy. Z kolei efekt uboczny, jakim jest produkcja ekologicznego prądu, sprawia, że instalacja jest niezwykle wydajna i w krótkim czasie nastepuje zwrot kosztów poniesionych na jej zakup i montaż.

Montaż i konserwacja

Jak już wspominaliśmy, montaż urządzenia jest bardzo prosty. Im lżejsza konstrukcja, tym mniej pracy. W przypadku konserwacji zawsze należy postępować zgodnie z wytycznymi producenta.

Dodaj komentarz