Najlżejszy rower elektryczny – Bzen Milano!

Mogłoby się wydawać, że wszystkie rowery elektryczne są bardzo ciężkie, a tym samym mało poręczne, jednak nie jest to prawdą! Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zakupowej zwrócić uwagę na wagę sprzętu, ponieważ to właśnie ona w dużej mierze decyduje o komforcie użytkowania. Na chwile obecną nie istnieję ultra-lekkie modele, które będą niczym piórko. Warto jednak przyjrzeć się bliżej pojazdom, które znacząco wyróżniają się na tle konkurencji. Ogromnym uznaniem doświadczonych cyklistów cieszy się ebike Bzen Milano, który waży 14 kg.

Kilka słów o marce

Osoby zainteresowane elektrykiem Bzen Milano powinny rozszerzyć swoją wiedzę o tej belgijskiej marce. Na uwagę zasługuje fakt, że w jej ofercie znajdują się zaledwie trzy modele. Milano posiada charakterystyczną sportową sylwetkę. Kolejną propozycją jest Amsterdam, czyli damka damka. Ostatni dostępny model nosi nazwę Brussels – jest to rower crossowy. Interesującym faktem jest to, że ramy produkowane są ręcznie w Polsce. Pozostałe komponenty trafiają do Belgii z różnych europejskich państw.

Standardowa pojemność akumulatorów nie jest zbyt wysoka. Zasięg wynosi około 60 km. Trzeba jednak wspomnieć o możliwości zakupu pojemniejszej wersji, która lepiej sprawdzi się w dłuższych trasach. Oczywiście przekłada się to na wyższą cenę zakupu, co nie każdemu przypadnie do gustu. Ponadto, kupujący może doposażyć jednoślad w m.in. bagażniki. Stworzenie pojazdu w stu procentach przystosowanego do indywidualnych potrzeb nie stanowi żadnego wyzwania.

Bzen Milano – najważniejsze parametry techniczne

Bzen Milano to ebike dość lekki, a zarazem komfortowy w prowadzeniu. Ze względu na zasięg jest on przeznaczony głównie do jazdy miejskiej, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na specjalną uwagę zasługuje minimalistyczne wykończenie. Rama pozbawiona napisów prezentuje się elegancko, a zarazem stylowo. Niezawodne hamulce tarczowe marki Shimano to rewelacyjny wybór. Są one niedrogie, jednak posiadają nieprzeciętne właściwości użytkowe. Bezpośrednio wpływa to na poziom bezpieczeństwa użytkownika.

Model Bzen Milano posiada także błotniki SKS, które dobrze spełniają swoje główne zadanie. Karbonowy widelec jest wytrzymały, a zarazem niepodatny na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Omawiany jednoślad pod względem budowy oraz wyposażenia nie jest zbyt skomplikowany, jednak nie stanowi to wady.

Rower elektryczny bez łańcucha

Bzen Milano to rower elektryczny na pasku, czyli taki, który nie posiada łańcucha. Cechuje się on niską awaryjnością, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone. Wysoka żywotność paska sprawia, że nie trzeba obawiać się konieczności częstej wymiany tego elementu. Zupełnie inaczej jest w przypadku łańcuchów, które zużywają się szybko. Pasek posiada także wiele innych zalet. Jest wyjątkowo cichy, pracuje płynnie i nie wymaga smarowania. Zmniejsza to ryzyko przypadkowego zabrudzenia odzieży.

Trzeba podkreślić, że opisywany model może zostać doposażony zgodnie z osobistymi preferencjami. Wybór opcjonalnych elementów jest całkiem spory. Na uwagę zasługuje także opcja lakierowania. Warto wspomnieć o nietypowej rozmiarówce ramy. Rozmiar L jest dość duży – w dużej mierze jest to wynikiem maksymalnego ograniczenia produkcji. Właśnie dlatego należy z dozą ostrożnością dopasować optymalną wielkość konstrukcji.

Płynnie pracujący układ napędowy

W Bzen Milano zastosowano klasyczny układ napędowy – oczywiście pomijając pasek. Ogromnym atutem jest płynna i bezawaryjna praca. Pojazd może być wykorzystywany w zmiennych warunkach otoczenia. Został on wykonany w oparciu o sprawdzone komponenty wysokiej jakości, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kłopotliwych usterek. Bateria została zamontowana w rurze ukośnej, a czujnik momentu obrotowego w suporcie. Silnik zlokalizowany jest w tylnej piaście.

Centralka znajdująca się na kierownicy pozwala na wygodne sterowanie. Oferuje ona pięć poziomów wspomagania. Na uwagę zasługuje fakt, że elektronika produkowana jest w Polsce. Elementy elektryczne powstają jednak w innych częściach Europy. Nie oznacza to jednak tego, że ich jakość jest niska! Silnik o mocy 250W uchodzi za niezawodny – dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest on zbyt ciężki. Zaleca się ładowanie baterii w przypadku 50% zużycia. Dzięki temu przez długi czas zachowa ona swoją pierwotną żywotność. W przypadku codziennego użytkowania niezbędne jest więc ładowanie codziennie lub co drugi dzień.

Oświetlenie również jest elementem elektryki, a więc nie można o nim zapomnieć. Niewątpliwym plusem jest to, że jest ona zautomatyzowana. Rower posiada czujnik zmroku. Ponadto, oświetlenie samoczynnie wyłącza się na postojach, co pozwala zaoszczędzić energię. Jest to prawdziwa gratka dla zapominalskich, ale nie tylko. Przednia lampa to halogen, który zapewnia doskonała widoczność w nocy. Z tego powodu jednoślad świetnie sprawdza się nie tylko w mieście, ale również na nieoświetlonych trasach. Podróżowanie na dwóch kółkach może stać się prawdziwą przyjemnością! Tylna lampka zintegrowana jest ze sztycą. Faktem jest, że takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu każdemu. Prezentowany lekki rower damski zapewnia precyzyjne wykończenie detali.

Sztywna i zwrotna konstrukcja

Osoby zainteresowane zakupem elektryka Bzen Milano zastanawiają się, czy rower jest komfortowy w prowadzeniu. Prawdą jest, że jego konstrukcja jest sztywna, a zarazem zwrotna. Znacząco ułatwia to manewrowanie w przypadku ciasnych uliczek. Opisywany ebike posiada sportowy charakter. Można powiedzieć, że jego sylwetka przypomina nieco rowery MTB. Wiadomym jednak jest to, że podobieństwo nie jest zbyt duże. Rowery elektryczne posiadają specyficzną, a zarazem prostą budowę. Już na samym początku należy podkreślić, że rower elektryczny nie jeździ sam! Napęd stanowi tutaj spore wsparcie, jednak nie oznacza to, że użytkownik może nie wykazywać żadnej aktywności. Ten lekki rower elektryczny zapewnia jednak nieprzeciętny komfort jazdy.

Silnik w Bzen Milano pracuje niezwykle płynnie. Sporym plusem jest fakt, że podczas jego odpalania nie mamy do czynienia z silnym szarpnięciem. Moc dawkowana jest stopniowo, dzięki czemu jazda jest o wiele przyjemniejsza. Należy wspomnieć także o pięciostopniowej regulacji wspomagania. Bez większego wysiłku można dopasować ją do osobistych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć tempo przyśpieszenia. Jest to świetna opcja dla tych, którzy preferują dynamiczny styl jazdy.

Silnik centralny zapewnia lepsza rozłożenie masy, niż ten, który zlokalizowany jest w piaście. Jest to odczuwalne również w modelu Bzen Milano – szczególnie podczas przenoszenia konstrukcji, czy też w momencie wnoszenia jej po schodach. Atutem jest jednak to, że taki rower można z łatwością postawić w pionie. Jazdą widną nie stanowi więc żadnego wyzwania. Wyższa masa tylnej pasty może być także odczuwalna podczas pokonywania nierówności. Odnotowuje się tutaj mocne uderzenia, które spowalniają jazdę. Wystarczy jednak aktywować dodatkową moc, aby zniwelować ten efekt. Lekkie rowery elektryczne również mogą sprawdzać się dobrze w trasie.

Krótkie podsumowanie

Model Bzen Milano spełni oczekiwania tych, którzy poszukują lekkiego, a zarazem uniwersalnego elektryka. To najlepszy dowód na to, że ebike wcale nie musi być bardzo ciężki, a tym samym niewygodny w prowadzeniu! Napęd na pasku jest jednym z najważniejszych argumentów „za”. Przede wszystkim gwarantuje on wyjątkowo cichą pracę. Ponadto, wyróżnia się on nieprzeciętną żywotnością, co niweluje ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii. Użytkownik może również zapomnieć o konserwacji m.in. smarowaniu. Nie musi również martwić się o przypadkowe zabrudzenie odzieży podczas jazdy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że rower elektryczny nie zwalnia z pedałowania. Oczywiście stawiając na taki rodzaj jednośladu można uniknąć intensywnego kręcenia, jednak aktywność cyklisty jest wymagana. Może to stanowić pewne zaskoczenie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z elektrykami. Bzen Milano zapewnia bezpieczną, a jednocześnie przyjemną jazdę. Możliwość doposażenia to kolejny atutem, dzięki któremu pojazd będzie w stu procentach dopasowany do osobistych potrzeb. Omawiany najlżejszy rower elektryczny jest wart zainteresowania!

Dodaj komentarz