Najlepsze trasy rowerowe Londyn i miejsce warte zobaczenia

Londyn to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Moc atrakcji i zabytków sprawia, że turyści przybywają do niego nie tylko chętnie, ale i tłumnie. Wybierając się do Londynu warto wcześniej zaplanować czas pobytu. To pozwoli zwiedzić jak najwięcej i miło spędzić ten urlop. Poniżej podpowiadamy, co warto zobaczyć w Londynie i jaką trasę rowerową wybrać, chcąc zwiedzać to miasto na dwóch kółkach.

Co warto zobaczyć w Londynie?

W Londynie jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest z całą pewnością most Tower Bridge. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w tym mieście. Został wybudowany w stylu wiktoriańskim w XIX wieku. Charakterystycznym elementem konstrukcji mostu są wieże połączone ze sobą pomostami, zawieszonymi aż 34 metry nad jezdnią. To one tworzą kładkę dla pieszych.

Na uwagę zasługuje również punkt widokowy Sky Garden. Jest zlokalizowany na 36. piętrze wieżowca, który często jest nazywany Walkie-Talkie. To z tej wysokości można podziwiać panoramę Londynu. Chcąc skorzystać z tej atrakcji, należy wcześniej zarezerwować bilet.

Dla odważnych ciekawą atrakcją niewątpliwie będzie diabelski młyn – London Eye. Przejażdżka takim kołem trwa około pół godziny. Koło kręci się z niedużą prędkością. Dzięki czemu umożliwia to zabieranie i wysadzanie pasażerów bez zatrzymywania się co chwilę. Wysoki na 135 metrów młyn robi wrażenie.

Bedąc w Londynie warto zwiedzić niezwykle kolorową dzielnicę Notting Hill. W tym miejscu właśnie mieszczą się restauracje na wysokim poziomie oraz markowe sieci sklepów. W każdy weekend właśnie tu ma miejsce targ uliczny, na którym można kupić praktycznie wszystko. W tej części Londynu również organizowane są bardzo głośne i niezwykle barwne parady uliczne w stylu karaibskim. To one przyciągają wielu turystów.

Kolejny punkt na liście to niewątpliwie Pałac Buckingham. Zna go chyba każdy, ale nie wszyscy mieli okazję zobaczyć go na własne oczy. Dlatego warto tam się wybrać. To w tym miejscu odbywają się ważne uroczystości państwowe. Turyści mogą podziwiać pałac i zwiedzić komnaty. Wystarczy tylko kupić bilet.

Równie atrakcyjny i warty zobaczenia jest Pałac Westminsterski. Zabytkowy, neogotycki, przyciąga wzrok wieżą Elizabeth Tower, którą nazywa się często Big Ben. W czasie zwiedzania tego pałacu nie można mieć na głowie czapki i kapelusza. Nie wolno trzymać rąk w kieszeniach.

Camden Town to z jednej strony oryginalna, a z drugiej zaś niezwykle kolorowa i zakręcona dzielnica Londynu. Uwagę przyciągają przede wszystkim kolorowe elewacje budynków. W oczy rzucają się również przedziwne witryny sklepów. Jest świetnym miejscem dla osób uwielbiających zakupy. To miejsce w szczególności przyciąga fanów dobrej muzyki. Sklepy te są podzielone tematycznie, w związku z czym można wejść do sklepu z ofertą dla fanów rocka, metalu czy na przykład techno. Tu mieszczą się także puby, restauracje oraz dyskoteki.

Przebywając w Londynie trudno przejść obojętnie obok Muzeum Brytyjskiego. W obiekcie tym znajduje się ogromna kolekcja sztuki. Są to zbiory egipskie, greckie i rzymskie, a także amerykańskie i azjatyckie. Chcąc zwiedzić wszystkie eksponaty, trzeba zarezerwować sobie najlepiej cały dzień.

Popularne dzielnice rozrywki i jedzenia w Londynie to Soho i China Town. To idealne miejsce dla osób, które lubią nocne życie. Właśnie tu znajdują się liczne knajpy, bary, restauracje oraz kluby. Jeśli więc ktoś lubi imprezować, tu na pewno znajdzie dla siebie odpowiednie do tego miejsce.

I na koniec jeszcze królewski park Londynu – St. James’s Park. Jest jednym z najstarszych parków. Na jego powierzchni znajduje się niewielkie jeziorko z dwiema wysepkami. A jeśli nie ten, to może Hyde Park – największy teren zielony w Londynie. Tu organizowane są koncerty i inne imprezy plenerowe. W miejscu tym nie brakuje zarówno mieszkańców, jak i turystów.

O tym, co warto zobaczyć w Londynie, można byłoby wypowiadać się w nieskończoność. To wyjątkowe miejsce na mapie świata i niewątpliwie warte długotrwałego zwiedzania. Tu nie sposób się nudzić. Bez względu na to, co kto lubi, znajdzie dla siebie moc atrakcji.

Popularne trasy rowerowe Londyn

W Londynie jest dużo miejsc do zwiedzania. Atrakcji też nie brakuje. Podobnie zresztą jak ścieżek rowerowych. Będąc w tym przepięknym mieście, warto wypożyczyć rower albo zabrać jednoślad ze sobą i wybrać się na przejażdżkę. Pod hasłem trasy rowerowe Londyn, można znaleźć niejedną zasługującą na uwagę, odpowiadającą indywidualnym oczekiwaniom i możliwościom niejednego rowerzysty.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze ścieżki rowerowe Londyn to obowiązkowo trzeba wspomnieć o Hyde Park i 9 Tynemouth Road. Najlepiej i najwyżej ocenianą jest ta pierwsza. W Londynie łącznie tras rowerowych jest około 22. Najdłuższa mierzy dokładnie 69,75 km. Ponadto w Londynie są również inne trasy rowerowe. Choć tak naprawdę chcąc przejechać się rowerem po tym mieście, nie trzeba od razu wybierać typowych ścieżek. Dotyczy to głównie osób, które chcą po prostu zwiedzić Londyn.

Wybierając się do Londynu, nie trzeba zabierać swojego roweru. Można spokojnie pozostawić go w domu, a na miejscu wypożyczyć miejski. Korzystanie z rowerów ułatwia i usprawnia zwiedzanie Londynu. Po mieście tym jeździ sporo rowerzystów. Wśród nich są nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy. Rowerzyści przemieszczają się dość szybko, co często sprawia dość niebezpieczne wrażenie. Wśród popularnych tam rowerów znajdują się rowery szosowe. Do tego rowerzyści najchętniej ubierają się w stroje sportowe, kaski i plecaki.

Jazda po Londynie wydaje się całkiem bezpieczna, zważywszy na to, że kierujący pojazdami są kulturalni i zwracają uwagę na rowerzystów. Mimo to trzeba uważać na pojazdy wyprzedzające z prawej strony. Infrastruktura rowerowa nie jest jakoś szczególnie rozbudowana. Mimo to istnieją rozwiązania, które ułatwiają rowerzystom przemieszczanie się. Na terenie Londynu w wielu miejscach można zaobserwować pasy rowerowe, kontrapasy oraz śluzy. Jeśli teren pozwala, są nawet typowe drogi rowerowe. Minusem jest jednak mała ilość stojaków i parkingów dla rowerów. Choć to może się w każdej chwili zmienić, gdyż jak już wiadomo, po mieście jeździ bardzo dużo rowerów. Można więc się spodziewać kolejnych udogodnień dla tej grupy uczestników ruchu.

Trasy rowerowe Londyn – czy warto się po nich poruszać?

Wybierając się do Londynu z własnym rowerem albo mając zamiar wypożyczyć go na miejscu, nie trzeba szukać typowych tras rowerowych. Jednośladem można jeździć po mieście. To świetny sposób na zwiedzanie. Rowerem da się dotrzeć w różne miejsca i to zdecydowanie szybciej, niż samochodem. Łatwiej jest się od czasu do czasu zatrzymać, by chociażby zrobić zdjęcie lub po prostu uważniej przyjrzeć się wybranym zabytkom. Można też wygodnie i szybko wejść do sklepu, czy restauracji i nie trzeba zbytnio szukać wolnego miejsca postojowego dla auta.

Jazda rowerem po Londynie to praktycznie same korzyści. Tym bardziej, że przecież rowery w Londynie to żadna nowość. Wiele osób porusza się jednośladami, czerpiąc z tego satysfakcję. Niektórzy w ten właśnie sposób dojeżdżają do pracy. Inni na studia i do szkoły. Na londyńskich ulicach często widuje się również turystów.

Ile kosztuje rower miejski w Londynie?

To, że tras rowerowych w Londynie jest dużo, wiadomo. Że warto jeździć i zwiedzać miasto w ten sposób, również. A ile kosztuje rower miejski w tym mieście? To nieduży wydatek. Jeśli ktoś naprawdę nie ma jak zabrać ze sobą własnego jednośladu, to nie powinien nad tym ubolewać. Bez problemu wypożyczy rower publiczny, miejski.

By móc wypożyczyć rower w Londynie, wystarczy posłużyć się kartą płatniczą. Jest to więc bardzo wygodne i bezproblemowe zarazem. Jeszcze do niedawna do wypożyczenia w całym Londynie było ponad 11 tysięcy rowerów. Dziś być może jest ich znacznie więcej. Podstawowa opłata wynosi 2£. Za tę kwotę można korzystać z roweru przez 24 godziny. Jeśli rower będzie używany krócej niż przez 30 minut, to dodatkowej opłaty nie będzie.  Ta jest naliczana po upływie 30 minut od momentu wypożyczenia. Za każde rozpoczęte 30 minut opłata wynosi 2£.

W związku z powyższym najlepiej opłaca się jeździć rowerem miejskim na krótkich dystansach. Wypożyczenie roweru na cały dzień jest dość kosztowne. Jeśli jednak ktoś bardzo chce zwiedzić miasto na rowerze i wybrał się do Londynu w celach turystycznych, to z racji tej wyjątkowej okazji, warto sobie na to pozwolić.

Tak naprawdę system ten został stworzony głównie z myślą o umożliwieniu szybkiego poruszania się po mieście. Nie chodzi tu o działalność wypożyczalni jednośladów. Chcąc szybko i wygodnie znaleźć punkt, w którym można wypożyczyć rower, najlepiej skorzystać ze specjalnej aplikacji – Santander Cycles.

Do Londynu każdego roku przyjeżdża wielu turystów. Co ciekawe, podróżują tam praktycznie przez cały rok, nie tylko w okresie wakacyjnym. Zwiedzać to miasto można na różne sposoby, a nudzić się w nim na pewno nikt nie będzie. Warto w tym celu zabrać ze sobą własny rower. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wypożyczyć, ale trzeba liczyć się z dość wysokim kosztem.

W Londynie nie brakuje typowych ścieżek rowerowych. Znaleźć je można chociażby wpisując w wyszukiwarkę słowa trasy rowerowe Londyn. Jednak bez problemu można jeździć jednośladem także po mieście. Liczne udogodnienia, które przygotowano dla rowerzystów, zdecydowanie to ułatwiają. Jazda po mieście jest nie tylko wygodna, ale również bezpieczna. Wystarczy więc tylko zaopatrzyć się w odpowiedni jednoślad.

Londyn jest duży i zatłoczony. Rowerem łatwiej jest dotrzeć do różnych miejsc, szczególnie tych wartych zobaczenia. Jeśli więc ktoś nie ma zbyt dużo czasu na zwiedzanie, powinien zaopatrzyć się w ten jednoślad. Jeżeli nie własny, z domu, to w miejski. Raz na jakiś czas, tym bardziej przybywając do Londynu w celach rekreacyjnych, można sobie na taki wydatek pozwolić. Jazda po tym mieście to podwójna radość, bo satysfakcja z samej jazdy, aktywnego spędzania czasu i satysfakcja z możliwości zwiedzenia różnych ciekawych miejsc w krótkim czasie.

Dodaj komentarz