Najlepsze filmy rowerowe pełnometrażowe

Filmy rowerowe pełnometrażowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Faktem jest, że jednoślady są ważnym elementem miejskiego stylu życia. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć ich w dziełach kulturowych. Wybór ciekawych produkcji jest ograniczony, jednak nie trzeba przesadnie się wysilać, aby znaleźć coś dla siebie. To doskonała opcja, aby poznać obyczaje panujące w różnych zakątkach świat. Widz ma szansę zaobserwować zjawiska, które nierzadko są zaskakujące, a nawet niezrozumiałe. Nie masz pojęcia, jakie tytuły wziąć pod uwagę? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, jeśli interesuje Cię dobry film o kolarzu!

1. Maybe Die

Pierwszą produkcją wartą zobaczenia jest Maybe Die. Film opowiada historię dwójki przyjaciół, którzy przemierzają Japonię na jednośladach typu ostre koło. Hiszpanie ukazują nie tylko piękno wspomnianego państwa. To obowiązkowy tytuł dla tych, którzy chcą nieco rozszerzyć posiadaną wiedzę, a także zapoznać się z ciekawostkami na temat Japończyków i nie tylko.

2. Ryokou

Kolejnym tytułem, którym dobrze się zainteresować, jest Ryokou. To opowieść o Keirinie, która została zrealizować fachowo i rzetelnie. Tutaj nie ma miejsca nawet na najdrobniejsze niedociągnięcia, co zadowoli wymagających widzów. Keirin to dziedzina kolarstwa niezwykle ceniona, a jednocześnie szanowana w Japonii. Warto wiedzieć, że jest to dyscyplina dla elity, która wiąże się nie tylko ze sportem, ale również filozofią życia.

3. Rising from Ashes

Rising from Ashes to produkcja pełnometrażowa, która opowiada o pierwszej kolarskiej reprezentacji Rwandy. To wyśmienita opcja dla osób, które chcą poznać wydarzenia historyczne. Dokument przestawia przygotowania reprezentacji do starty w Igrzyskach Olimpijskich 2012. Należy zaznaczyć, że twórcy wyraźnie podkreślili moment zerwania z dyskryminacją etniczną. Wspomniany sport był dotychczas zarezerwowany dla białej rasy. Jednoślad jest symbolem ważnych zmian ustrojowych oraz społecznych.

4. Ovarian Psychos

Film Ovarian Psychos z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy oczekują mocnego kina dostarczającego nieprzeciętnych emocji. Opowiada on o grupie zjednoczonych kobiet, które wspólnymi siłami pragną przezwyciężyć przemoc panującą na ulicach Los Angeles. Walka z niebezpiecznymi gangsterami wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, więc nie brakuje tutaj chwil grozy. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj rowery, którymi przemieszczają się główne bohaterki. Opisywany tytuł jest chętnie wybierany przez fanów kina feministycznego.

5. Cyclique

Jeśli interesuje Cię film o kurierze rowerowym, to koniecznie sprawdź tytuł Cyclique. Jest to szwajcarski dokument, który przedstawia zarówno dobre, jak i złe strony wspomnianego zawodu. Ciekawym jest, że wiele ludzi, którzy świetnie czują się w swojej pracy, decyduje się na zmianę profesji. Niektórzy uważają, że nie da się być kurierem rowerowym całe życie. Przychodzi czas, kiedy realizacja codziennych obowiązków staje się zbyt dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym.

Dodaj komentarz