Książki o rowerach – najlepsze książki o tematyce rowerowej

Nie masz pojęcia, jak książka o rowerach jest godna zainteresowania? Wiele osób ma ten sam problem! Mogłoby się wydawać, że większość pozycji z tej kategorii jest dość nudna, jednak nie jest to prawdą. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy zależy Ci na wartościowych treściach, czy pięknych zdjęciach. A może poszukujesz lektury, która będzie stanowić połączenie wiedzy merytorycznej oraz efektownej oprawy graficznej? Wybór jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu! Zapoznaj się z poniższymi propozycjami, jeśli chcesz rozsądnie zainwestować gotówkę.

Dlaczego warto inwestować w książki o rowerach?

Książki o tematyce rowerowej wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent dla miłośnika dwóch kółek. Niektórym jednak wydaje się, że taka inwestycja nie ma sensu. W dzisiejszych czasach niemal wszystko możemy znaleźć w internecie. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Trzeba zaznaczyć, że książka, którą możemy wziąć do ręki wywołuje o wiele większe emocje. Pięknie wydany egzemplarz spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. To podróż do innego wymiaru! Mamy ochotę przedzierać się przez każdy kolejny rozdział. Z wielkim zapałem przerzucamy kolejne strony.

Dodatkowym atutem jest fakt, że książka rowerowa to pamiątka na długie lata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekazywać ją z pokolenia na pokolenie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z ekskluzywnym wydaniem. Kolejnym plusem jest możliwość skutecznego odcięcia się od elektroniki. Papierowa książka sprawia, że nie mamy ochoty sprawdzić poczty lub odpisać na wiadomości. Skupiamy się wyłącznie na wykonywanej czynności. Lekturę bez trudu wrzucimy do torby lub plecaka, tak aby sięgnąć po nią w długiej kolejce do lekarza. Możliwości są niemal nieograniczone, więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Albumy dla pasjonatów dwóch kółek

Książki dla rowerzystów nie muszą stanowić źródła specjalistycznej wiedzy. Wielką popularnością cieszą się albumy, w których znajdziemy głównie fotografie. Prawdą jest, że są to zdjęcia niezwykle klimatyczne, na które mamy ochotę patrzeć przez wiele godzin. Interesujących pozycji znajdziemy całkiem sporo, więc znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Nie zaszkodzi zapoznać się z opiniami wystawionymi przed czytelników. To właśnie one stanowią wsparcie podczas podejmowania ostatecznej decyzji zakupowej. W sieci można znaleźć również próbki twórczości danego autora. Czasami wystarczy zapoznać się z kilkoma stronami, aby upewnić się, że jest to tytuł dla nas.

Szczególnie polecane są albumy Velo Bcycle Culture and Design wydawane przez niemiecką markę Gestalten. To grube księgi szczelnie wypełnione zdjęciami zapierającymi dech w piersiach. Należy przekonać się o tym na własnej skórze! Niezaprzeczalny plusem jest najwyższa jakość wykonania. Mocny papier nie jest podatny na przypadkowe przerwania, ani inne mankamenty. Przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie. Opisywany tytuł to fantastyczna propozycja dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezent. Taki upominek wywoła wielką radość!

Kilka tytułów dla fanów dwóch kółek

Każdy fan dwóch kółek posiada nieco inne wymagania wobec książek. Gatunków literackich jest wiele, a więc nie warto ograniczać się jedynie do przeglądania zdjęć. Poniżej zamieszczono kilka tytułów, które dobrze wziąć pod uwagę.

1. Rowerem przez wschodnią Polskę (Sordyl Maciej) – jak sama nazwa wskazuje jest to książka-przewodnik, dzięki której planowanie tras stanie się czystą przyjemnością. Prezentowany tytuł jest szczególnie rekomendowany osobom starszym, dla których korzystanie z internetu to spore wyzwanie. Autor opisał wiele miejsc godnych odwiedzenia podczas wycieczki rowerowej. Nie można nie wspomnieć również o wysokiej jakości zdjęciach.

2. Mechanik rowerowy. Proste naprawy i użytkowanie roweru (opracowanie zbiorcze) – to świetna książka dla tych, którzy interesują się jednośladami pod względem technicznym. Samodzielna eliminacja zaistniałych usterek to wielkie wyzwanie dla osób początkujących. Prezentowana lektura stanowi źródło rzetelnej wiedzy. Można tutaj znaleźć szereg praktycznych wskazówek dotyczących konserwacji dwóch kółek. Książka została napisana w sposób jasny i zrozumiały, dzięki czemu przyswojenie nowych pojęć stanie się prostsze.

3. Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma (Newman Bernard) – omawiana pozycja przypadnie do gustu miłośnikom historii. Nie jest to typowa książka rowerowa, jednak warto ją przeczytać! Warto podkreślić, że autor wielokrotnie odwiedził Polskę. Był on zapalonym cyklistą, więc zwiedzał on kraj właśnie na dwóch kółkach. Przedstawiana lektura powinna trafić w ręce tych, którzy chcą poznać zupełnie inne oblicze RP, a tym samym rozszerzyć zakres posiadanej wiedzy.

4. Jak rowery mogą uratować świat (Walker Peter) to książka zachęcają do zmiany tryby życia. Liczba samochodów stale rośnie, co jest zabójcze dla naszej planety. Poruszanie się autem wydaje się być komfortowe, jednak niesie za sobą wiele zagrożeń. Coraz mniej osób stawia na aktywność fizyczną, która jest niezbędna do tego, aby zachować sprawność i zdrowie. Autor w niebanalny sposób ukazuje najważniejsze korzyści płynące z jazdy na dwóch kółkach. To prawdziwa gratka zarówno dla młodych, jak i nieco starszych czytelników.

Dodaj komentarz