Kalkulator ramy roweru – dobierz rower do wzrostu!

Rozmiar ramy bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania pojazdu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby dobrać go prawidłowo. Nie zawsze jest to proste! Osoby bez doświadczenie mają zwykle sporo problemów. Pomocny może okazać się kalkulator ramy roweru, który można znaleźć w serwisie Antymateria (https://antymateria.com/kalkulator-wielkosci-roweru-do-wzrostu/). Jest to najprostsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmniejszyć ryzyko nieudanego zakupu. Oczywiście ważne jest to, aby wszelkie pomiary zostały wykonane z wysoką dokładnością.

Czy wzrost ma znaczenie?

Kalkulator wspomagający dobór rozmiaru ramy jest bardzo prosty w obsłudze, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Czasami jednak niezbędne jest wsparcie specjalisty. W takiej sytuacji warto jest porozmawiać z np. konsultantem sklepu rowerowego. Podczas wyboru jednośladu należy uwzględnić wzrost użytkownika. W zdecydowanej większości przypadków umożliwia to udany zakup. Bywa jednak tak, że cyklista posiada niestandardową budowę ciała np. krótkie lub długie nogi. W takiej sytuacji może okazać się, że inny rozmiar ramy będzie tym odpowiednim.

Czy warto przymierzyć rower?

Kalkulator rozmiaru roweru powinien stanowić jedynie wsparcie podczas podejmowania decyzji zakupowej. Należy przeanalizować szereg różnorodnych czynników, tak aby uniknąć nieudanej inwestycji. Osoby, które maja taką możliwość powinny przymierzyć kilka rozmiarów pojazdu, tak aby określić, który z nich zapewnia oczekiwany komfort. Właśnie dlatego wizyta w sklepie stacjonarnym wydaje się być dobrym pomysłem. Trzeba podkreślić, że nie zobowiązuje ona do przeprowadzenia transakcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówienie złożyć drogą internetową. W ten sposób można zwykle zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

Rozmiar ramy a rodzaj pojazdu

Kalkulator rozmiaru ramy zapewnia wysoką dokładność, jednak otrzymany wynik nie powinien stanowić jedynego czynnika determinującego do zakupu. Trzeba pamiętać, że jest on orientacyjny. Odpowiedni rozmiar pojazdu powinien zostać dopasowany również do rodzaju jednośladu. Góral, gravel czy też szosówka znacząco różnią się od siebie pod względem konstrukcyjnym. Właśnie dlatego kalkulator ramy rowerowej wymaga od użytkownika, aby już na starcie określił preferowany typ pojazdu. Nie zaszkodzi również sprawdzić tabeli wymiarowej producenta, tak aby mieć sto procent pewności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zajdzie konieczność zakupu rozmiaru przybliżonego. Wynika to z faktu, że większość marek stosuje rozmiarówkę co dwa cale, a więc nie zawsze można znaleźć dwa kółka, które będą idealnie pasować.

Dobór rozmiaru ramy do długości nóg

Niektórzy uważają, że rozmiar ramy najlepiej dopasować do długości nóg. Wiadomym jest, że proporcje ciała odgrywają ważną rolę. Nie jest to jednak zbyt popularna metoda. Klasyczny kalkulator rozmiaru roweru może okazać się całkowicie wystarczający. Ci, którzy posiadają już rower mają ułatwione zadanie. Wystarczy jedynie sprawdzić jego rozmiar – oznaczenie najczęściej znajduje się na rurze pod siodełkiem.

Dodaj komentarz