Wysyłka roweru – jak wysłać rower kurierem?

W dobie sprzedaży internetowej, wysyłanie dużych i nietypowych rzeczy za pośrednictwem usług kurierskich, jest dziś zupełnie normalne. Tym sposobem przewożone są także rowery. Jak przygotować ten pojazd do transportu i w ogóle, w jaki sposób go wysłać?

Wysyłka roweru – w jaki sposób go przygotować?

Sprzedaż starych czy inaczej zupełnie niepotrzebnych rzeczy jest dziś można powiedzieć w modzie. Ludzie pozbywają się różnych przedmiotów, sprzętów, a nawet pojazdów. Wśród nich znajdują się między innymi rowery. Aktualnie wysyłka roweru nikogo już nie dziwi. Sprzedając niepotrzebny już rower, rzadko zdarza się, że chce go kupić ktoś z tej samej miejscowości. A jeśli pojawia się kupiec, trudno odmówić. Na szczęście w dzisiejszych czasach wysyłanie tak dużych rzeczy nie stanowi problemu. Trzeba tylko w odpowiedni sposób ten rower przygotować. Nie chodzi tu jeszcze o kwestię rozkręcania czy pakowania, ale o estetykę.

Sprzedając rower, który był przez jakiś czas używany, należy dobrze umyć i wyczyścić. Nie ma znaczenia, że na zdjęciu opublikowanym w ogłoszeniu był obłocony czy zakurzony. Kto chciałby otrzymać taką przesyłkę. Dlatego pierwsze, co trzeba zrobić, to zadbać o estetykę roweru, o jego wygląd. Tak naprawdę umycie go czy wyczyszczenie przy użyciu wilgotnej ścierki to chwila. A efekt będzie widoczny gołym okiem. Zadbany rower zrobi lepsze wrażenie i na pewno nie spowoduje, że klient po otrzymaniu przesyłki będzie żałował zakupu, czy co gorsze, zechce go zwrócić. Po umyciu warto odczekać chwilę, aby rower całkowicie wysechł.

Wysyłka roweru kurierem wymusza na sprzedającym rozłożenia go na mniejsze elementy. Im mniejsza będzie paczka, tym łatwiej będzie ją wysłać. Im mniejszy będzie rower, tym łatwiej będzie znaleźć dla niego opakowanie. Tak więc ważne jest, aby to, co się da, odkręcić. I tu warto pomyśleć o kołach, kierownicy, pedałach. Wysyłka roweru w częściach jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem chociażby z uwagi na niższe koszty usługi. Mniejsza paczka to niższy koszt przesyłki. Przecież zamawiając kuriera, zawsze musimy podać wymiary opakowania. Warto więc dobrze przemyśleć kwestię demontażu i pakowania.

Wysyłka roweru kurierem – jak go zapakować?

Jeśli rower jest już czysty, a pewne jego elementy są odkręcone, można przejść do pakowania. Dobrze byłoby dysponować dużym, solidnym kartonem, specjalnym do pakowania rowerów. Jednak nie każdy taki posiada. Dlatego tym bardziej wspomniany demontaż będzie tu wskazany. Ważne jest także zabezpieczenie pewnych elementów roweru. Jeśli siodełko zostało okręcone, to warto zapakować je chociażby w papier, aby nie uszkodzić delikatnego obicia. Jeżeli są jakieś luźne śrubki, nakrętki itd., to też warto znaleźć dla nich osobne, mniejsze opakowanie.

Dobrze zapakowany rower dotrze bez uszkodzeń. Nic też się nie pogubi, a klient, który go otrzyma, nie będzie miał większego problemu z montażem. Najgorsze, co może być, to luźno latające po całym kartonie śrubki i pozostałe elementy, które po rozpakowaniu trzeba przecież ponownie złożyć w jedną całość.

Roweru nie powinno się umieszczać do opakowania foliowego. Owijanie folią elastyczną też nie jest wskazane. Chodzi o to, że pewne elementy, chociażby ramy, są narażone na rysy i odpryski. Trudno jest przewidzieć, w jaki sposób będzie transportowany. Lepiej więc nie ryzykować, bo klient taki rower zwrócić, a zniszczony tym bardziej nie przyda się już jego pierwotnemu właścicielowi.

Od tego, jak będzie zapakowany, będzie zależał koszt wysyłki roweru. Warto więc się postarać, aby za bardzo nie podnosić wartości towaru.

Jak wysłać rower kurierem czy pocztą?

Jeśli mamy do wyboru usługi kurierskie i pocztowe, zwykle zastanawiamy się, ile kosztuje wysyłka roweru pocztą, a ile kurierem. Ale czy faktycznie tylko cena ma tu znaczenie? Oczywiście ważne jest, aby koszt wysyłki nie był zbyt wysoki, ale nie zapominajmy też o jej bezpieczeństwie.

Weźmy pod uwagę to, że firmy kurierskie mają odpowiednie samochody, które są przystosowane do transportu przesyłek różnego formatu. Poczta zazwyczaj kojarzy się z listami i drobnymi przesyłkami. Firmy kurierskie przesyłają paczki między głównymi magazynami. Poczty działają nieco inaczej. Dla bezpieczeństwa i wygody lepiej zdecydować się na kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres, aby ten rower odebrać, a następnie dostarczy go do punktu, z którego wyruszy już prosto do miejscowości odbiorcy.

Pytanie w takim razie ile kosztuje wysłanie roweru kurierem? Trudno jest podać konkretną kwotę, ponieważ jest zależna od formatu przesyłki i jej wagi. Cenę może kształtować również wartość przesyłki. Czasem dostawa kosztuje 40 zł, niekiedy 50 zł. Zdarza się również, że za przesyłkę roweru trzeba zapłacić blisko 100 zł. Oczywiście ceny są także zależne od firmy kurierskiej, a jest ich wiele.

Przed zamówieniem kuriera czy zgłoszeniem się do placówki pocztowej można zorientować się, ile będzie kosztowała wysyłka. Dziś formalności tego typu załatwia się wygodnie, online. Tak więc siedząc jeszcze na wygodnej kanapie, można nie tylko zamówić kuriera, ale również sprawdzić ceny, porównać je i usługę tę opłacić.

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak wysłać rower kurierem albo pocztą, powinien zajrzeć na odpowiednią stronę, aby zorientować się, jak działają poszczególne firmy, porównać je i w końcu dokonać wyboru.

Wysyłka roweru w dzisiejszych czasach nie jest żadną nowością. Jak już wiadomo, sprzedaje się rowery nowe, jak i używane. Odpowiednie ich przygotowanie umożliwia wysyłkę za pośrednictwem kuriera i poczty. Wybór należy do każdego z osobna. By rower dotarł w nienaruszonym stanie, a wysyłka nie kosztowała dużo, trzeba go najpierw odpowiednio przygotować, zdemontować, zapakować itd. Trzymając się tych zasad można mieć większą pewność, że kupujący będzie zadowolony z inwestycji i nie zwróci przesyłki. Jest to szczególnie ważne, gdy nie prowadzi się dużego sklepu internetowego i nie ma się podpisanej umowy z firmą kurierską. Chodzi po prostu o to, aby przez pewne zaniedbania nie ponieść więcej strat niż zysków.

Dodaj komentarz