Nowe rowery miejskie – polecane modele

Trendy w branży rowerowej dynamicznie się zmieniają – miłośnicy „dwóch kółek” powinni być na bieżąco! Swojego czasu na rynku dominowało ostre koło, jednak wszystko się zmienia. Warto poznać nowe rowery miejskie, które nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko zapewniają one wyjątkowy komfort jazdy, ale również zachwycają efektownym designem. Jedno jest pewne – ciężko przejść obok obojętnie.

Modele miejskie stylizowane na rowery szosowe

Prawdziwym hitem stały się jednoślady miejskie stylizowane na rowery szosowe. Cechą charakterystyczną jest klasyczna rama na mufach. Konstrukcje produkowane są ze stali o znakomitych parametrach, co przekłada się na wysoką wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Nie można również nie wspomnieć o osprzęcie szosowym, który zapewnia oczekiwany poziom niezawodności. Błotniki montowane są na stałe – odpowiadają one za skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi czynnikami otoczenia. Elementem, który zwraca uwagę są także szeroki opony.

Modelem godnym zainteresowania jest Cooper Revial 11 z 2014 roku. Posiada on klasyczną ramę, stalowe błotniki, a także opony w rozmiarze 28 cali. Warto także wspomnieć o osprzęcie Campagnolo Athena. Omawiana wersja umożliwia niekłopotliwy montaż błotników, co stanowi niezaprzeczalny atut. Średnia cena zakupu to 7500 zł.

Rowery miejskie z hamulcami tarczowymi

W aktualnie obowiązujących trendach znajdują się także rowery miejskie wyposażone w hamulce tarczowe. Wzrok przyciąga także spawana rama stalowa o geometrii przełajowej. Dopełnieniem konstrukcji są najczęściej widelce karbonowe lub proste widelce stalowe. Omawiany rodzaj jednośladu jest chętnie wybierany przez tych, którzy pokonują zróżnicowane trasy. Wyśmienicie sprawdza się on nie tylko w mieście, ale również podczas dłuższych wypraw.

Modelem, z którym warto się bliżej zapoznaj jest All-City Macho King Disc, który został wypuszczony na rynek przez znaną amerykańską markę. Jego cena nie należy do niskich – około 3500 $. Większość cyklistów nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Nie zaszkodzi sprawdzić propozycji innych marek. Sporym uznaniem cieszy się Croix do Fer brytyjskiego producenta Genesis. Rama ze stali nierdzewnej pozostanie w nienaruszonym stanie długi czas. Osprzęt Shimano uznawany jest za bezawaryjny, a jednocześnie wytrzymały. Średnia cena to 10 000 zł.

Hybrydy z ramami aluminiowymi

Trzecim typem są hybrydy, czyli rowery z ramami aluminiowymi, które posiadają wyłącznie tylne przerzutki. Elementem charakterystycznym są także hamulce cantilever. Górna rura w stylu modeli górskich została połączona z płaską kierownicą. W standardzie znajdują się także błotniki oraz szerokie opony. Sprawia to, że opisywany jednoślad sprawdzi się również na nierównym podłożu.

Przykładem jest model Grater 1 brytyjskiej marki Carge – średni koszt zakupu to 2500 zł, więc jest to pojazd „na każdą kieszeń”. Opony 32 cali zapewniają optymalny poziom amortyzacji. Atutem są także hamulce Canti Tekro. Wymagający cykliści będą zadowoleni z siodełka Charge Spoon.

Dodaj komentarz