Rowerem po Amsterdamie – co warto zobaczyć?

Amsterdam to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Przyciąga on rzesze turystów z różnych części świata. Co ciekawe większość z nich porusza się po mieście nie komunikacją miejską czy taksówkami, a właśnie na rowerach. Rower w Amsterdamie to nie tylko sposób na rekreację, ale po prostu bardzo popularny środek transportu, z którego chętnie korzystają zarówno stali mieszkańcy miasta, jak i jego goście. Planujesz podróż do Amsterdamu? Sprawdź jak objechać stolicę Holandii na rowerze.

Jak w Amsterdamie wypożyczyć rower?

Amsterdam jest uznawany za jedno z najbardziej ekologicznych miast świata. Po mieście można poruszać się wygodnymi ścieżkami rowerowymi, które są praktycznie wszędzie. Władze miasta zadbały o to, żeby nie tylko mieszkańcy Amsterdamu mogli korzystać z rowerowych szlaków. Ma to związek z promowaniem ekologicznego trybu życia, na co Holendrzy zwracają szczególną uwagę. Dlatego też w stolicy Holandii rower można wypożyczyć praktycznie na każdej większej ulicy. Rowery wypożyczane są zarówno na dobę, jak i na dłuższe okresy np. tydzień. Dzięki temu jednoślad można wypożyczyć na cały okres, w jakim będziemy zwiedzać Amsterdam.

Rowery, które można wypożyczyć w Amsterdamie to nie tylko klasyczne jednoślady. Bez trudu możemy także znaleźć punkty oferujące tandemy czy rowery dla dzieci. Możemy także wypożyczyć rowery hybrydowe, elektryczne oraz rowery towarowe, możliwości jest naprawdę wiele. Niektóre punkty są czynne nawet całodobowo, więc bez trudu znajdziemy rower o każdej porze. Oczywiście wypożyczenie roweru odbywa się za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości oraz wpłaceniem depozytu.

Rowerem przez Amsterdam – o czym warto pamiętać

Istotną kwestią jest to, że w to rowerzysta jest najbardziej uprzywilejowanym uczestnikiem ruchu drogowego. W niektórych przypadkach znacznie trudniej jest się poruszać samochodem, niż jednośladem. W Amsterdamie ścieżki rowerowe ciągną się praktycznie w nieskończoność, a rodowici Holendrzy z łatwością i ogromną swobodą pokonują rowerowe trasy.

Dlatego też warto jest przygotować się na to, że w mieście tym panuje duże natężenie ruchu. Jeśli jesteśmy po raz pierwszy w Amsterdamie, możemy poczuć się nieco wystraszeni zarówno ilością rowerzystów, jak i ich intensywną jazdą. Wielu osobom z początku może wydawać się ona bezładna i chaotyczna, ale wystarczy pokonać kilka kilometrów, aby wbić się w rytm pozostałych uczestników ruchu.
Zanim wyruszymy na zwiedzanie Amsterdamu warto się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, żeby kupić wcześniej bilety do najbardziej obleganych miejsc. W przeciwnym razie możemy po prostu nie wejść do niektórych z nich, ponieważ ruch w tym mieście jest naprawdę duży.

Największe atrakcje w Amsterdamie

Co zatem warto zobaczyć w Amsterdamie? Na pewno jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc jest Museumplein, czyli plac, na którym znajdują się najważniejsze turystyczne atrakcje, takie jak muzeum Vincenta van Gogha, muzeum Stedelijk oraz Rijksmuseum. W okolicy znajdziemy także Moco Museum, czyli miejsce poświęcone wystawie sztuki nowoczesnej i współczesnej. W pobliżu mamy także do zwiedzenia jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie oraz Vondelpark, czyli największy park miejski w Amsterdamie. W okresie letnim park tętni życiem, na deskach teatru letniego grane są liczne koncerty i przedstawienia. Oczywiście w parku znajdziemy także liczne ścieżki rowerowe, które umożliwią swobodne przemieszczanie.

Dodaj komentarz